close
تبلیغات در اینترنت

رزتمپ

چه كنیم تا دیگران به ما اعتماد كنند؟

چه كنیم تا دیگران به ما اعتماد كنند؟
پایگاه تفریحی. فرهنگی ادبی اطلاع رسانی بهترین مطالب عکس
تبليغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات سايت
نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟
آمار مطالب
کل مطالب : 569
کل نظرات : 1441

بازديد امروز : 47 نفر
بارديد ديروز : 105 نفر
بازديد هفته : 458 نفر
بازديد ماه : 3,473 نفر
بازديد سال : 3,473 نفر
بازديد کلي : 404,526 نفر

افراد آنلاين : 3
عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
مطالب پربازديد
کارت پستال بازديد : 2029
زن عنکبوتی بلوچ بازديد : 1319
قلعه سرباز بازديد : 1233
عاشقانه غمگین بازديد : 927
درختچه کهور بازديد : 927
عکس انواع خرما بازديد : 915
نظرسنجي
میزان رضایت شما از موضوع وب سایت چیستکدهاي اختصاصي
پشتيباني
theme by
roztemp.ir
RSS

Powered By
Rozblog.Com
تبليغات
رزتمپ
چگونه فردی مورد اطمینان باشیم

گذشته یك فرد بهترین مدرك برای پاسخگویی به این پرسش است، همه ما در شرایط امتحان یا آزمون قرار می گیریم. همه ما به نوعی به یكدیگر امتحان پس می دهیم؛ آنانی قابل اعتمادند كه از چنین آزمون هایی سربلند بیرون آمده باشند. شما مسلماً به كسانی اعتماد می كنید كه قبلاً هم اعتماد كرده اید. به كسانی اسرار خود را می گویید و با كسانی درد دل می كنید كه قبلاً به نوعی از آنها باز خورد مثبت دریافت كرده اید. از مغازه هایی خرید می كنید كه به كیفیت جنس و بهای آن تا حدی اطمینان دارید. از مسیری رفت و آمد می كنید كه تا حدودی امن تر از مسیرهای دیگر به نظر می رسد. برای مهمانانتان از رستورانی غذا تهیه می كنید كه به سلامت آن اطمینان بیشتری داشته باشید. فرزندانتان را در مدرسه ای ثبت نام می كنید كه لااقل از چند نفر تعریف آن را شنیده باشید. مسلماً همین فاكتورها در انتخاب افرادی كه می خواهید به آنها اطمینان كنید، نقش دارند. به دیگران اعتماد كنید تا آنها نیز به شما اعتماد كنند.

اصولاً هر خصلتی را با كمی تلقین، انتظار از فرد و دادن بازخورد مناسب می توان در شخص ایجاد كرد. وقتی به كسی می گویید: «چون به تو اطمینان دارم...» فرد ناخودآگاه از خود انتظار یك فرد مطمئن را دارد مگر آنكه از لحاظ شخصیتی آدم بی وجدانی باشد. اعتماد متقابل یكی از رموز روابط صمیمی و صادقانه است. اگر در مقابل اعتماد دیگری نسبت به او بی اعتماد شوید قدر مسلم كم كم اعتماد او نیز نسبت به شما كمرنگ خواهد شد. مردم دوست دارند در مقابل كنش های مثبت شان نسبت به دیگران واكنش های مثبت دریافت كنند. مردم از اینكه مورد اعتماد كسی قرار بگیرند به خود می بالند. از اینكه شما او را به دیگری ترجیح داده اید و محرم اسرارتان نمودید احساس غرور می كنند. هر قدر انتقال احساس صادقانه تر باشد، همان قدر قوی تر و ارضاء كننده تر است. اصولاً همه مردم از شنیدن سخنانی كه بوی تناقض یا ناراستی بدهد، می پرهیزند. چون اینگونه سخنان احساس ناخوشایندی را به وجود می آورد و مردم خود آنقدر درگیر و گرفتار با معضلات زندگی هستند كه جایی برای اضافه بار اینگونه سخنان نداشته باشند.

 

رابطه اعتماد و احساس امنیت

احساس امنیت عبارت است از احساس آزادی نسبی از خطر. این احساس وضع خوشایندی را ایجاد می كند و فرد در آن دارای آرامش جسمی و روحی است. ایمنی از عواطف و احساسات، زیربنایی حیاتی برای تأمین بهداشت روانی است. افراد ناامن، نامتعادلند. شخصی كه دائما احساس عدم امنیت، ترس و خطر از بیرون و درون خود می كند، نمی تواند احساس سالمی داشته باشد. او با پرخاشگری یا اضطراب واكنش نشان داده و در دنیای ذهنی خود مدام در حال دفع كردن خطرات احتمالی است. روابط توأم با اعتماد، احساس امنیت را بالا می برد.

 

 

تأثیری كه احساس ناامنی بر انسان دارد ایجاد حالت تنش و برانگیختگی و عدم تعادل است. بعضی از روان شناسان معتقدند كه احساس ناامنی یك احساس خالص، مجرد و محدود نیست. بلكه احساسی پیچیده و مركبی است كه باید به عنوان یكی از صفات اصلی كل شخصیت انسان محسوب گردد. در این میان آبراهام مزلو، روان شناس انسان گرا از اولین كسانی بود كه در این زمینه نظرات اساسی ارائه داده و چهارده نشانه برای این احساس برشمرد كه عبارتند از:۱- احساس طرد شدن؛ مورد عشق و علاقه دیگران نبودن ۲- احساس تنهایی ۳ -احساس اینكه دائماً در معرض خطر قراردارد ۴- ادراك دنیا به عنوان مكانی تاریك، خصمانه و خطرناك ۵- دیدن دیگران به عنوان افرادی بد، شیطانی و خودخواه ۶- احساس عدم اعتماد، حسادت، بخل ۷- بدبینی ۸ -گرایش به ناخشنودی و نارضایتی از خود و محیط ۹- احساس تنش، فشار، كشمكش درونی توأم با خستگی و بی حوصلگی، ناراحتی، كابوس و بی ارادگی ۱۰- گرایش به عیب جویی زیاد نسبت به خود ۱۱- احساس گناه و شرمندگی ۱۲- اختلال در پذیرش خود، نیاز به قدرت و مقام اجتماعی، جاه طلبی، پیشرفت و پرخاشگری یا بالعكس احساس خود آزاری، وابستگی به دیگران، احساس بیچارگی و درماندگی و تسلیم در برابر ناملایمات ۱۳- میل دایمی و شدید برای یافتن امنیت به صورت هدف های مكرر و متغیر و كاذب ۱۴ -خودخواهی، خودمداری و فردگرایی و اشتغالات ذهنی شدید و مستمر.

 


همانندسازی و احساس ایمنی

خانواده شرایط همانندسازی سالم را برای كودك فراهم می سازد، اولین تجربه مهم كودك در این زمینه معمولاً با مادر است. ولی با گذشت زمان كودك با افراد دیگر خانواده نیز مرتبط می شود و روابط عاطفی و اجتماعی او گسترش می یابد. برای مدت ها این محیط جو و فضای زندگی او را شامل می شود. تجاربی كه در این فضای كوچك كسب می كند. ساختمان اولیه شخصیت كودك را ساخته و خودپنداری و جهان بینی و نگرش او را نسبت به زندگی خود و دیگران به مقدار زیاد تعیین می كند. در خانواد ه های سنتی، محدوده ارتباطی طفل وسیع تر و تنوع همانندسازی او بیشتر است. بنابراین اگر نتواند با پدر و مادر ارتباط برقرار كند غالباً با دیگر اعضای خانواده مرتبط می شود و بسیاری از نیازهای خود را از طریق آنان برآورده می كند. اما در شهرهای بزرگ كه خانواده به صورت هسته ای است، پدر و مادر بار سنگین تری را به دوش می كشند و كودكان از روابط عاطفی متنوع محرومند. این خود سبب ایجاد احساس ناایمنی در آنها می گردد. رابطه احساس امنیت و محیط بیرون از خانواده محیط كوچه، محله، شهر و مدرسه نیز در تشدید احساس ایمنی یا ناایمنی بسیار مؤثر است. ممكن است این شرایط مانند فضای خانواده تأثیرات خیلی عمیق و وسیع نداشته باشد.

 

زیرا كودك معمولاً در معرض تأثیر آنها كمتر از تأثیرات خانواده قرار می گیرد. به هر حال پژوهش های مختلف نشان داده كه شرایط اجتماعی افراد اگر مثبت باشد خصوصیات مثبت آنها را تقویت می كند و اگر منفی باشد صفات و واكنش های منفی آنها را برمی انگیزد. مدرسه نیز اگر فضای مناسبی نداشته باشد برخودپنداری كودكان اثر منفی داشته و احساس حقارت و ناایمنی را در آنها تشدید می كند. اگر كودكی به طور مداوم به علل مختلفی اعم از عدم توجه والدین یا اولیای مدرسه در كوچه، محله یا مدرسه مورد اذیت و آزار، تحقیر و تهدید قرار گیرد به احتمال قوی دچار احساس اضطراب و ناایمنی گشته یا درونگرا و تخیلی می شود.

 

گاه نیز این احساس ناایمنی را با پرخاشگری جبران می كند. در اثر پرورش در اینگونه محیط ها بسیاری از كودكان بزهكار، دزد، قاتل، منحرف و بیمار روانی یا معتاد می شوند. زیرا لطمات شدیدی كه به شخصیت آنها وارد آمده آنها را حقیر و ناایمن كرده، در نتیجه با ناسازگاری با دنیای ناامن و نامهربان مقابله می كنند.

فریدون سگوند

درباره : مطالب اموزنده ,
امتياز : نتيجه : 5 امتياز توسط 5 نفر مجموع امتياز : 5

برچسب ها : چه " , " كنیم " , " تا " , " دیگران " , " به ما " , " اعتماد " , "كنند؟ ,
بازديد : 76
[ شنبه 13 دي 1393 ] [ 22:47 ] [ عبدالستار ملک ریسیی ]
مطالب مرتبط
آخرين مطالب ارسالي
پیام مدیر وب سایت ..پست ثابت تاريخ : یکشنبه 11 دی 1390
کارت پستال تاريخ : چهارشنبه 01 اردیبهشت 1395
چقدر خنده داره تاريخ : سه شنبه 31 فروردین 1395
بانک زمان تاريخ : سه شنبه 31 فروردین 1395
کارت پستال نوروز تاريخ : یکشنبه 01 فروردین 1395
تبريك سال نو تاريخ : یکشنبه 01 فروردین 1395
کارت پستال تاريخ : دوشنبه 06 مهر 1394
پوستر تاريخ : یکشنبه 29 شهریور 1394
تاریخچه حلقه نامزدی و ازدواج تاريخ : یکشنبه 29 شهریور 1394
کارت پستال تاريخ : جمعه 20 شهریور 1394
تندیس 95 ساله تاريخ : جمعه 20 شهریور 1394
درشت ترین قطره آب دنیا تاريخ : جمعه 20 شهریور 1394
سفارش محبت آمیز تاريخ : جمعه 20 شهریور 1394
عید سعید فطر تاريخ : شنبه 27 تیر 1394
کارت پستال تاريخ : شنبه 13 تیر 1394
شعر " حج " تاريخ : شنبه 13 تیر 1394
مطلب زیبا تاريخ : شنبه 13 تیر 1394
کارت پستال تاريخ : جمعه 05 تیر 1394
کفاش و تاجر ... تاريخ : جمعه 05 تیر 1394
پوستر رمضانی تاريخ : پنجشنبه 04 تیر 1394
پوستر مسجد تاريخ : پنجشنبه 28 خرداد 1394
مسجد شیخ فاطمه تاريخ : پنجشنبه 28 خرداد 1394
کارت پستال تاريخ : یکشنبه 03 خرداد 1394
دعایی که مستجاب شد! تاريخ : یکشنبه 03 خرداد 1394
فردا می آید شاید نباشیم ... تاريخ : شنبه 02 خرداد 1394
کارت پستال 2015 تاريخ : یکشنبه 23 فروردین 1394
کارت پستال شعر بلوچی تاريخ : یکشنبه 23 فروردین 1394
كارت پستال ملكرئیسی تاريخ : شنبه 01 فروردین 1394
پست عید نوروز تاريخ : شنبه 01 فروردین 1394
لوگوی بلوچستان تاريخ : جمعه 15 اسفند 1393
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
.: Weblog Themes By roztemp :.

درباره وبلاگ

با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ،به سايت سرباز ایتک بلوچستان خوش آمديد . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما در بهتر شدن كيفيت مطالب وب سایت ياري رسانيد . براي سريع تر رسيدن به مطلب مورد نظر از آرشيو موضوعي استفاده كنيد همچنين . براي تبادل لينك هم ما را سرباز ایتک بلوچستان لینک کنید و خبرم کنی تا وب شما را لینک کنم و هر هفته با بهترین مطالب و عکس بروز میشه ادرس سایت http://sarbazitk.10r.ir/درضمن بحثهای سیاسی و مذهبی جدا خوداری کنید وب سایت زیر نظر جمهوری اسلامی می باشد با سپاس فراوان عبدالستار ملک ریسیی...
مطالب تصادفي
جست و جو

تبلیغات شما
کارت پستال درخواستی طراحان - سفارش از شما ، طراحی با ما
دانلود آهنگ بلوچی